Ponuka práce v Poprade

Či už hľadáte ako študent brigádu na leto, alebo trvalý pracovný pomer môžete využiť niekoľko vyhľadávacích portálov. Vo všeobecnosti sú ideálne brigády pre študentov ako predaj zmrzliny, vyplňovanie dotazníkov alebo služby hostessingu – rozdávanie rôznych letáčikov, výber vstupného na rôzne podujatia. Veľký nábor študentov je najmä v lete preto treba hľadať brigádu ešte pred začatím letnej sezóny. Študent môže mať naraz aj dve rôzne brigády, no v tom prípade tlačivo o nezdaniteľnom príjme si môže uplatniť len v na jednej brigáde. Na druhú si musí požiadať návratku dane.

Ak sa vám nedarí získať brigádu alebo prácu cez rôzne inzertné portály odporúčame ísť sa popýtať v okolí osobne. Veľakrát sa stane, že firma by aj niekoho zamestnala ale neuvedie to na portáloch. Hľadanie brigády alebo práce je veľmi dlhá cesta a netreba prestávať veriť že sa niečo objaví.

Ak si predsa len posielate životopis, určite sa snažte napísať motivačný list a pripojiť fotku. Samozrejme fotka by mala byť upravená čo najmenej. Existujú stránky ktoré vám pomôžu vytvoriť kvalitný životopis. Napríklad na na tomto webe stačí len vyplniť vaše osobné údaje do kolóniek a a máte životopis hotový.

ja spravim je stránka cez ktorú si môžete nájsť privyrobenie na doma. Ak viete vyrábať nejaké home made výrobky tu ich máte možnosť predať. Ale na dlhodobé nájdenie trvalej práce tento portál neslúži.

Pre študentov je ideálny portál zones. sk , kde sú birgády usporiadané podľa krajov. Vždy si skontrolujte či je inzerát aktuálny.

Portál brigáda. sk ako už samotný názov hovorí ide o hľadanie krátkodobých alebo dlhodobých brigád najmä pre študentov.

Na hľadanie trvalého pracovného pomeru sú najpoužívanejšie tieto portály:

http://www.brigada.sk/

http://www.profesia.sk/

http://www.istp.sk/

http://jobexpo.sk/sk/

Pri hľadaní práce si dávajte pozor najmä na klamlivé ponuky. Často sa stáva že zamestnávateľ nevyplatí mzdu alebo pracovné podmienky sú katastrofálne. Určite neskúšajte prácu na čierno, okrem toho že je to nelegálne a sú s toho veľké problémy,  zamestnávateľ  za vás neplatí odvody.